Aktualności / OSTRZEGAMY, PRZYPOMINAMY, INFORMUJEMY

2017-03-21
Aktualnosc

OSTRZEGAMY, PRZYPOMINAMY, INFORMUJEMY.

Niedawno, na osiedlu Wawrzyszew złodzieje odkręcili wszystkie koła w dwóch samochodach pozostawionych na noc na ulicach naszego osiedla. Jeden z nich parkował na ul. Czechowa a drugi na ul. Wolumen (przy administracji osiedla). W ostatnim czasie zdarzyły się też kradzieże aut, zwykle jednej marki – czyli „na zamówienie”. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w późnych godzinach nocnych lub nad ranem.

Często zdarza się, że kierowcy nie odstawiają swoich aut na noc na parkingi strzeżone, mimo że mają wynajęte tam miejsca. Cóż, narażają się w ten sposób na utratę mienia. Z danych administracji na dzień 27 października 2016 r. wynika, że mamy ponad 1400 miejsc postojowych na kilkunastu parkingach, ale duża ich część świeci pustką. Rozumiemy, że wygodniej jest wyjść z domu i natychmiast wsiąść do auta stojącego całą noc bez nadzoru . Pamiętać jednak trzeba, że ułatwiamy w ten sposób nieuczciwym osobom odebranie nam naszej własności, nierzadko kosztownej.

Parkingi zwykle oddalone są o kilka minut od naszych mieszkań. Warto jednak spać spokojnie wiedząc, że rano nie spotka nas przykra niespodzianka w postaci pustego miejsca po naszym aucie.

Na parkingach społecznych strzeżonych są jeszcze wolne miejsca. Jest ich 13, między innymi na parkingach przy ul. Sokratesa czy Balzaka. Zainteresowani wynajmem miejsca postojowego powinni zgłosić się do administracji mieszącej się przy ul. Wolumen 25a.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W jednym z mieszkań na naszym osiedlu, w późnych godzinach nocnych zdarzyła się awaria prądu. Niestety, awaria była tak poważna, że lokator musiał dostać się do skrzynki z bezpiecznikami, znajdującymi się w zamkniętej szafce na korytarzu. Ponieważ nie miał kluczyka do kłódki przeciął ją i oczywiście zniszczył.

Przypominamy, że nie tylko w przypadku zepsutej windy ale też w razie kłopotów z elektrycznością należy zadzwonić do firmy OTIS (tel. 800 444 555). Firma ta, zgodnie z umową zawartą z administracją Wawrzyszewa, jest obowiązana do usuwania takich awarii po godzinie 15,00 i w weekendy. Tam też zdeponowane są klucze do kłódek od szafek z bezpiecznikami.