Aktualności / PIKNIK RODZINNY NA STAWACH BRUSTMANA 2017

2017-06-06
Aktualnosc

Świetna zabawa na pikniku z okazji Dnia Dziecka


Jak co roku władze Bielan zorganizowały dla najmłodszych zabawę z okazji Dnia Dziecka. Łąki przy Stawach Brustmana rozbrzmiewały w sobotę, 3. czerwca, głosami dzieci i muzyką płynącą z estrady. Dla małych mieszkańców Wawrzyszewa przygotowano różnorakie atrakcje, z których można było korzystać od godziny 14:00 do 19:00. Na zakończenie, kilka minut po 19:00 zespół Jose’ Torresa zagrał i dorosłym i dzieciom koncert muzyki latynoamerykańskiej.


Od wielu lat Rada Osiedla Wawrzyszewa jest obecna na pikniku i aktywnie włącza się w organizację tej wspaniałej zabawy. RO wzbogaciła imprezę dodatkowymi propozycjami, finansując je pieniędzmi przeznaczonymi na cele kulturalno-oświatowe. I tak, wielkim powodzeniem cieszyły się: stoisko ze sztuczną krową, gabinet fryzjersko-kosmetyczny na świeżym powietrzu oferujący malowanie twarzy i włosów, stoisko z balonami i tworzenie z nich zwierzątek, pokazy baniek mydlanych, no i oczywiście kuchnia polowa z zupą pomidorową z makaronem.


Młodzi zwycięzcy zawodów wędkarskich, turnieju warcabowego czy dzieci, którym udało się uzyskać najwięcej "mleka" podczas dojenia sztucznej krowy otrzymali nagrody, słodycze i napoje. Ta ostatnia zabawa, z krową w roli głównej, była przebojem festynu.


Kolejki chętnych, roześmianych i podekscytowanych dzieci chcących wziąć udział w zabawach przygotowanych przez RO Wawrzyszew najlepiej świadczyły o potrzebie organizowania takich imprez. Słyszało się głosy, że pikniki, szczególnie dla najmłodszych, powinny odbywać się wiele razy w roku.


W namiocie RO Wawrzyszew na klika godzin zagościło Muzeum Marii Kownackiej, przypominając w książeczkach i malowankach bajkową postać stworzoną przez tę autorkę - Plastusia.


Członkowie Rady Osiedla przez cały czas pełnili dyżury w namiocie. Rozmawiali z mieszkańcami, zapisywali uwagi dotyczące problemów osiedla i rozdawali gadżety, słodycze baloniki, napoje.


Nasze stoisko odwiedziło wiele osób, w tym: burmistrz Bielan i jego dwaj zastępcy, prezes WSM, dyrektor BOK, przedstawiciele Rad Osiedla z innych kolonii. Za miłe słowa, które usłyszeliśmy jako współorganizatorzy pikniku - dziękujemy. 


 

 

5. czerwca 2017 r.