Aktualności / WRZEŚNIOWY PIKNIK RODZINNY

2017-09-25
Aktualnosc

W niedzielę, 24.09.2017 roku, tak jak na innych osiedlach, na Wawrzyszewie odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Poznaj swojego sąsiada”. Organizatorem była dzielnica Bielany. Piknik wsparła również Rada Osiedla Wawrzyszew sponsorując między innymi kilkaset porcji gorącej zupy dla osób, które odwiedziły imprezę. Z obserwacji osób pałaszujących grochówkę można było wywnioskować, że im bardzo smakowała. Można było rozłożyć także swój grill i w gronie sąsiadów przygotować coś do zjedzenia.


Wzdłuż alejek sprzedający rozłożyli swoje stanowiska z „różnymi różnościami”, które już nie były im potrzebne w domu, a na które mogliby reflektować inni. Były więc zabawki, ubrania (najwięcej dziecięcych), drobne sprzęty domowe. Sprzedającymi były całe rodziny. Obok mamy czy taty stały dzieci, które wyrosły z misiów, samochodzików czy klocków. Oglądającymi byli ich młodsi koledzy, dla których wszystko co zobaczyli na zaimprowizowanych straganach było nowe, więc i ciekawe.


Jak zwykle, na miejsce do piknikowania wybrano Stawy Brustmana, stały punkt spotkań mieszkańców naszego osiedla. Na szczęście pogoda dopisała – był to jeden z nielicznych dni we wrześniu bez deszczu.

Wśród spacerujących i przyglądających się tej rodzinnej imprezie można było zobaczyć wiceburmistrza Bielan, pana Grzegorza Pietruczuka. Także członkowie Rady Osiedla Wawrzyszew współuczestniczyli w tej rodzinnej zabawie prowadząc akcję informacyjną, czy robiąc zdjęcia wawrzyszewianom, którzy tłumnie przybyli na tę imprezę.